Události 27. října 2020 Novinky

Říjnová aktualizace Vault 2021.1  se zaměřuje  zejména na funkce pro zvýšení produktivity.

Zde uvádíme nejdůležitější změny.

 

Vylepšení duplicitního vyhledávání

Funkce duplicitní vyhledávání byla představena již v loňském roce a umožňuje spustit vyhledávání 3D dílů. Pomáhá zejména se správou duplikátů. Duplicitní výsledky můžete filtrovat v panelu Najít duplikáty v aplikaci Inventor. Pokročilé filtry identifikují duplicitní komponenty na základě kritérií jako je časové období ve kterém byly do aplikace uloženy, dle stejného materiálu, zrcadlených součástí, dle přesné shody atd.

 

 

Vylepšení pro Uložit vyhledávání

Vault 2021.1 nově umožňuje přizpůsobit zobrazení pro uložená vyhledávání nebo vytvořit vlastní zobrazení a nastavit pole, vlastní filtry a čáry mřížky. Uložená vyhledávání spojíte logickým způsobem v aplikaci Vault Client a Inventor do skupin například podle typu, funkce nebo kategorie. Skupiny lze flexibilně uspořádat a přetahovat.

vault uložit vyhledavani

Zobrazení podrobností v doplňku Inventor

S novou verzí se výrazně vylepšilo okno Zobrazit podrobnosti. Změny, které provedete v aplikaci Vault Client se okamžitě projeví v Inventor, což šetří čas i zefektivňuje proces návrhu.

Panel Zobrazit podrobnosti v aplikaci Inventor vám umožňuje zobrazit informace o návrhu z Vault a provádět změny, aniž byste museli opustit rozhraní aplikace Inventor. Dialogové okno Zobrazit podrobnosti je nyní plovoucí.

Sloupce zobrazené v dialogovém okně Zobrazit podrobnosti lze konfigurovat tak, aby zobrazovaly pouze data, která potřebujete. Můžete zobrazit podrobnosti o modelu, jeho historii, použití atd.

Přiřazovat položky, měnit pořadí a umístění složky je možné přímo z doplňku Inventoru pomocí příkazu v dialogovém okně Zobrazit podrobnosti.

 

Spolupráce aplikací Inventor a Revit

Inventor 2021 poskytuje výrobcům stavebních produktů nové nástroje pro spolupráci – Inventor AnyCAD. Umožňuje odkázat modely aplikace Revit do Inventor. Nyní přes aplikaci Vault 2021.1 můžete zkontrolovat soubory aplikace Revit v rámci sestav v Inventoru. Stejně tak můžete přes Vault přidat další soubor z Revit pomocí dialogových oken Otevřít z Vault a Umístit z Vault. Umožní vám to spravovat odkazované modely aplikace Revit v aplikaci Vault Professional a provádět revize.

 

Podpora tmavého motivu doplňku Vault pro aplikaci Inventor

Pás karet Vault a prohlížeč v rámci aplikace Inventor nyní podporují temný motiv. Mezi tmavými a světlými motivy je možné jednoduše přepínat. Postup v Inventoru: Nástroje -> panel Možnosti aplikace -> karta Barvy. Dále rozklikněte seznam a vyberte tmavý motiv.

 

Vyloučit cestu v doplňku Vault aplikace Inventor

Nová možnost Vyloučit cestu umožní vyloučit soubory z kontroly pro ukládání. Takové soubory se do Inventoru načtou z místního disku nebo ze sítě jako obvykle, ale dále je můžete spravovat v uložišti samostatně. Vyloučenou cestu můžete přidat, odebrat nebo upravit v okně Nastavení -> Vyloučené cesty. Vyloučené soubory můžete zobrazit také v prohlížeči Vault.

Pokud pracujete s daty, která jsou propojena s chybějícími soubory, máte možnost umístit cestu k chybějícím souborům do seznamu vyloučených cest. Takové soubory budou při ohlášení ignorovány.

 

Máte 3 minuty? Ve videu (v aj) jsou nové funkce ukázány.

Zdroj (aktualizace Vault 2021.1 ): Autodesk 

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

© 2021 TD-IS, s.r.o. všechna práva vyhrazena.