Zákazník

Společnost STOLFIG s.r.o. v Chotěšově je významným dodavatelem komponentů pro automobilový průmysl. Mezi její hlavní zákazníky patří například Audi, Magna, Škoda Auto, Benteler Automotive a další…. Výrobní program tvoří sériové lisovací nástroje, kontrolní a svařovací přípravky, lisované díly (prototypové i sériové), řezání 3D laserem a speciální zakázková výroba. Hlavní konkurenční výhodou je schopnost dodat komplexní řešení, počínaje konstrukcí přes výrobu prototypových dílů a lisovacích nástrojů v moderně vybavené nástrojárně, následně měření na souřadnicovém měřicím stroji a konče sériovými dodávkami dílů. Firma STOLFIG je certifikovaná podle ISO 9001:2000 a ISO TS 16949:2002.
Stolfig Chotěšov

Výchozí stav

STOLFIG používal systém, který přestal vyhovovat v momentě, kdy firma začala přijímat zakázky na výrobu dílů pro automobilový průmysl. Potřeboval  systém pro řízení a plánování výroby, který v jednom stejném uživatelském prostředí zvládne jak kusovou výrobu v nástrojárně, tak sériovou v lisovně, dokáže sledovat díly, výrobky i materiál po celou dobu průběhu výroby a tyto informace uchovat pro zpětnou vysledovatelnost. Toto je dost těžké zadání pro dodavatele informačních systémů, neboť charakter těchto výrob je diametrálně odlišný a chování systému tomu musí odpovídat. Nicméně vzhledem k tomu, že obsloužit více  druhů výrob musí minimální počet řídících pracovníků, byl tento požadavek velmi důležitý. Druhým důležitým kritériem byla správa dat, jednoduše řečeno bezpečná a rychle přístupná archivace všech dokumentů, fotografií, e-mailů apod., dále pak načítání kusovníků generovaných CAD/CAM systémem.

Řešení

Ve výběrovém řízení zvítězila firma TD-IS, s.r.o. s řešením EasyTechnology (ET), původně vytvořeným zejména pro řízení výroby v nástrojárnách také proto, že je systém EasyTechnology dobře konfigurovatelný a lehce ovladatelný. ET disponoval pro STOLFIG potřebnými moduly a konzultanti, nastavující řešení podle potřeb zákazníka, měli praktické zkušenosti z výroby podobné té ve Stolfigu. To vše se zdálo být zárukou úspěšné implementace.

Díky dobrému implementačnímu týmu složenému ze zástupců Stolfigu a konzultantů TD-IS jsme se při implementaci lehce přenesli i přes drobné problémy, které provází každou implementaci. Hodně Ve výsledku jsme

Přínosy

  • zrychlení průběhu zakázky nástrojárnou
  • snížení prostojů zavedením odvádění práce pomocí čárových kódů
  • přehled o vyráběných dílech, zejména sledování výroby párových lisovaných dílů
  • řízený přístup k výrobní a projektové dokumentaci
  • všechna data v jednom systému
  • sledování životnosti nástrojů
  • zlepšení plánování zdrojů (materiál, pracoviště)

Komentář zákazníka

„Ze zkušenosti vím, že není jednoduché zvolit správný systém, když se o každém píše, že umí vše, pracuje prakticky sám a ušetří vám spoustu času, a proto jsem rád, že jsme takový v EasyTechnology objevili“. 

Ing. Václav Mikulica, technický ředitel společnosti Stolfig

Spokojený zákazník EasyTechnology

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

© 2019 TD-IS, s.r.o. všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Idealabu.