Události 18. srpna 2020 Novinky

Srpnová aktualizace Fusionu 360 přinesla zajímavé novinky do všech prostředí, především však do designového prostředí. 

Vytvoření externího komponentu.

Tato novinka umožňuje vytvoření komponentu ve vašem otevřeném projektu a její uložení jako samostatný projekt (externě) na vámi definovanou lokaci – jak cloudovou, tak i lokální. To oceníte při práci s komplexnějšími sestavami, kdy potřebujete mít každou součást zvlášť uloženou.

Přímé vytvoření parametrů

Pokud pracujete s parametry, určitě oceníte možnost vytvářet parametry přímo při zadávání hodnot. Tím vám odpadá pravidelné přerušení práce a návštěva tabulky s parametry. Zadávání parametrů se netýká pouze kót, ale i modelovacích nástrojů, jako jsou zkosení, vytažení, tažení a další.

Reliéf

Přibyla také nová funkce Reliéf. Díky této funkci můžete gravírovat nebo vyzvednout náčrt na vybrané ploše. K použití můžete použít vámi vytvořený tvar nebo textové pole.

 

Část návrhu tištěného spoje

Novinkou je možnost úpravy pozice 3D prvků na PCB v designovém prostředí. Tím odpadá občas zdlouhavá komunikace s kolegou o správném umístění prvku. Nyní stačí pouze zarovnat prvek a uložit. Kolega z elektrotechniky následně upraví trasy.

Nové prvky a přístup do knihovny Library.io

V tomto updatu byly přidány mikrokontroléry MEGA16, 32, 64, 644, 1280, 1281, 2560 a 2561 od společnosti Atmel AVR a několik zesilovačů napětí. V části New Electronics Library přibylo propojení s webovou knihovnou prvků Library.io. Díky tomuto propojení budete mít vždy prvky ve vaší knihovně a projektech aktuální.

Posuny objektů

Pokud posouváte objekty v PCB prostředí, není již zapotřebí manuálně upravovat trasy, nyní se trasy aktualizují v závislosti na umístění objektu.

Hloubka pohledu řezu

Při vytváření řezů ve výkresech je nyní krom standardních možností nově i možnost nastavit hloubky pohledu, a to buď uvedením přesné vzdálenosti nebo umístěním ukazatele na původním pohledu.

Uspořádání

Další novinkou je možnost rozmístění vytvořených objektů na rovinu nebo na náčrt. Fusion při rozmísťování automaticky identifikuje největší rovnou plochu, kterou následně použije jako referenční pro umístění na desku. U jednotlivých prvků lze následně orientaci a polohu manuálně upravit.

 

Uložení CAM postupů

Nyní lze uložit vytvořené CAM postupy do vašeho Cloudu a použit je jako u podobných výrobků v budoucnu.  Nejprve je však nutné tuto možnost povolit ve vašem nastavení. Následně označte postupy, které chcete uložit, klikněte pravým tlačítkem Store as Template. Pokud byste potřebovali upravit informace o uloženém postupu, knihovna se nachází v rozbalovacím seznamu Manage.

Zdroj (aktualizace Fusion 360): Autodesk 

 

 

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

© 2021 TD-IS, s.r.o. všechna práva vyhrazena.