DNC sítě vám umožní efektivní sledování a  řízení výroby, propojují jednotlivé stroje, pracoviště a výrobní linky do podnikové sítě LAN, přinášejí efektivní komunikaci s DNC serverem, zajišťují přístup k správným verzím NC programů a také umožňují monitoring strojů a zpracování výrobních dat v MES systémech.

Řešení, DNC-Max, které máme pro vás  k dispozici, je ověřené a spolehlivé.

Co vám přinese DNC síť?

Spolehlivou komunikaci mezi jednotlivými stroji a pracovišti.

Možnost on-line sběru informací z výrobního procesu.

Zabezpečí přístup k vždy aktuálním verzím programů na DNC serveru a nebo DMS systému.

Přístup k výkresům, technologickým postupům, návodům a instruktážním videím přímo od stroje.

Umožní nasazení monitoringu strojů či kompletního MES systému.

 

SW pro CNC komunikaci – DNC-Max

CIMCO DNC-Max je nejspolehlivějším komunikačním softwarem pro CNC. Je navržen tak, aby zajišťoval efektivní, spolehlivou a výkonnou komunikaci v rámci CNC zařízení firmy. Pracuje s vaším CNC strojním vybavením a poskytuje jednoduché, intuitivní a současně  plnohodnotné řešení pro přenos souborů, monitoring jednotlivých portů a systémovou administraci.

Architektura Client / Server

CIMCO DNC-Max je klient/server řešením obsahujícím programy DNC-Max Client, DNC-Max Web Client a DNC-Max Server. Hlavním programem řešení je DNC-Max Server, který zachycuje veškeré aktivity komunikace a výpočty. Je schopen běžet jako aplikace či jako služba na pozadí.

Klient integrovaný přímo v Cimco Edit

Navíc k samostatné aplikaci CIMCO DNC-Max Client je i CIMCO edit – editor, který je vybaven plnohodnotným DNC klientem. CIMCO Edit je tak univerzálním rozhraním pro uživatele aplikace CIMCO NC-Base i CIMCO DNC-Max.

DNC-Max PC klient

CIMCO DNC-Max Client se využívá pro lokální datový přenos nebo pro dálkový datový přenos, pro sledování komunikačních rozhraní a jejich specifikaci. DNC-MAX Client je schopen přistupovat buď  pouze k jednomu DNC-Max serveru  a nebo  i k více serverům a to prostřednictvím sítě LAN nebo WAN.

DNC-Max Web klient

Pro mobilní zařízení nabízí DNC-Max Client prohlížeč založený na rozhraní pro řízení DNC-Max – a oba, jak PC, tak Web klient, mají zároveň přístup k DNC-Max serverům přes LAN, WAN nebo internet.

DNC Max Web Client umí zobrazit průběh aktuálního přenosu programu a stav všech vašich strojů. Je možné soubory přijímat, odesílat a také je zobrazovat pomocí doplňku prohlížeče – přesně tak, jako v běžném DNC-Max Clientu. Je možné zastavit přenos programu, restartovat jednotlivé porty a také přímo mazat programy z přenosové fronty.

 

 

 

 

 

Pokročilé funkce vzdáleného řízení

Pokročilé vzdálené funkce poskytují operátorům iniciovat odeslání programu přímo z řídicího systému stroje nebo z mobilního zařízení používajícího DNC-Max Web Client.

Programy, podprogramy a další soubory mohou být vyžádány v jedné operaci přímo z řídicího systému stroje – a dále je možné při řízení Ethernetem přímo prohlížet soubory na serveru.

Programy změněné operátorem a odeslány zpět do DNC-Max mohou být automaticky verzovány nebo ukládány do prostoru karantény. To dává možnost hlídat změny a kdykoliv se vrátit k předchozí verzi, pokud je to nutné.

CNC a hardwarová kompatibilita

DNC-MAX byl navržen jako úplné DNC-řešení pro veškeré vaše CNC vybavení. Podporuje nejen stroje se standardními řídicími systémy FANUC nebo SIEMENS, ale  nabízí i obsáhlou podporu CNC strojům s řídicími systémy jako je HEIDENHAIN, MAZAK, FAGOR apod.

Pracuje se sériovými komunikačními zařízeními, které odpovídají průmyslovému standardu RS-232-C, včetně převodníků sériové linky vybavené kabelovým či bezdrátovým Ethernetem. Samozřejmostí je podpora tradičních rozšiřujících karet a staršího hardwaru.

Podporuje až 4000 portů současně pro DNC nebo postupně, pokud je používán průmyslový RS-232 komunikační hardware firem jako MOXA, Quatech, DIGI, Comtrol, apod.

MONITORING VÝROBY

Na DNC řešení  navazuje další produkt, kterým je MDC-Max. Určen primárně k monitoringu výroby, kde pomocí dat ze stroje dokážeme v reálném čase zobrazit vytíženost jednotlivých strojů a následně také generovat grafy a tabulky k porovnání efektivity v různých obdobích, směnách či různých obsluhách.

Implementace řešení DNC sítí jsou realizovány  ve spolupráci se společností DTS-Praha a.s., CIMCO Solution Provider.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

© 2021 TD-IS, s.r.o. všechna práva vyhrazena.